ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ

 

СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ

Карта

 

Територія

Розташоване біля с. Піщаного Станично-Луганського району, у 8 км на північний захід від смт Станиця Луганська, на землях Станично-Луганської селищної ради.

За фізико-географічним районуванням України (Екологічна енциклопедія, 2006), територія відділення належить до Степової зони, Північностепової підзони, Задонецько-Донського краю, Старобільської схилово-височинної області.

Читати далі

 

 

 

 

 

ВІДДІЛЕННЯ СТРІЛЬЦІВСЬКИЙ СТЕП

Карта

 

Територія

Розташована біля с. Криничне Міловського району, на території Великоцької та Новострільцівської сільских рад.

За фізико-географічним районуванням України, територія відділення належить до Степової зони, Північностепової підзони, Задонецько-Донського краю, Старобільської схилово-височинної області (Екологічна енциклопедія, 2006).

Читати далі

 

 

 

 

 

ВІДДІЛЕННЯ ПРОВАЛЬСЬКИЙ СТЕП

Карта


Територія

       Розташована біля с. Провалля Свердловського району, на землях Провальскої сільської ради. За фізико-географічним районуванням України (Екологічна енциклопедія, 2006), ділянка знаходиться в Степовій зоні, Північностеповій підзоні, Донецькому краї, Донецькій височинній області.

Землі, на яких було створено заповідник, в минулому належали Провальському військовому кінному заводу. Пасовища заводу налічували біля 24 тис. га. До 1927 р. в Проваллі залишалося біля 15 тис. га пасовищ, інші землі були розорані. В 1954 р. кінний завод був реорганізований в тваринницький радгосп «Провальський».

 

Читати далі

 

 

 

ВІДДІЛЕННЯ ТРЬОХІЗБЕНСЬКИЙ СТЕП

 

Територія

Розташована біля сел Трьохізбенка і Калаус, на території Трьохізбенської (Слов´яносербський район) та Гречишкінської (Новоайдарський район) сільских рад, на лівому березі Сіверського Дінця, у межиріччі Дінця та його лівої притоки Айдару, на другій піщаній терасі (боровій). Заповідник організований на території колишнього Трьохізбенського війського полігону.

Читать далее
 

НАУКОВИЙ ОБ'ЄКТ «РОСЛИННО-ТВАРИННИЙ КОМПЛЕКС І ЕТАЛОННІ ЧОРНОЗЕМНІ ГРУНТИ ЛУГАНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА« ВКЛЮЧЕНИЙ ДО ПЕРЕЛІКУ НАУКОВИХ ОБ'ЄКТІВ, ЩО СТАНОВЛЯТЬ НАЦІОНАЛЬНЕ НАДБАННЯ УКРАЇНИ(Розпорядження Кабінету Міністрів України № 665-р від 27 грудня 2006 р.)